Celem studium jest ukształtowanie wysokich kompetencji interpersonalnych, jako zasadniczego składnika kwalifikacji współczesnego menedżera. W związku z tym program studium został tak opracowany, aby umożliwić słuchaczom zdobycie niezbędnej wiedzy, zarówno teoretycznej jak i praktycznej, w zakresie nowoczesnego podejścia do zarządzania kadrami. Osiągnięcie wysokiego poziomu kompetencji słuchaczy zapewnią profesjonalnie prowadzone wykłady, a przede wszystkim liczne warsztatowe zajęcia o interaktywnym charakterze prowadzone na przykładach praktycznych.
Studia kierowane są do:
• kierowników różnych szczebli zarządzania
• pracowników urzędów pracy
• pracowników firm doradczych
• służb HR
• liderów związkowych
• osób zamierzających rozpocząć karierę menedżerską
2 semestry, 212 godz.
Pobierz program studiów do wydruku
Lp. | Nazwa przedmiotu | Liczba godzin |
---|---|---|
1. | Modele i struktura zarządzania kadrami | 5 |
2. | Strategiczne zarządzanie kadrami | 4 |
3. | Kierowanie ludźmi | 5 |
4. | Integracja zespołu pracowniczego | 4 |
5. | Przywództwo | 5 |
6. | Negocjacje w organizacji | 5 |
7. | Psychologia organizacji | 5 |
8. | Treść i organizacja pracy menedżera | 4 |
9. | Międzykulturowe uwarunkowania pracy menedżera | 4 |
10. | Planowanie decyzji kadrowych | 5 |
11. | Dobór kadr | 8 |
12. | Ocena pracownicza | 5 |
13. | Teorie motywacji | 4 |
14. | Materialne systemy motywowania | 6 |
15. | Narzędzia kształtowania systemu wynagrodzeń | 8 |
16. | Wywieranie wpływu | 4 |
17. | Metody i techniki doskonalenia kadr | 4 |
18. | Coaching | 5 |
19. | Zarządzanie karierą | 4 |
20. | Komunikacja w organizacji | 6 |
21. | Trening komunikacji interpersonalnej | 6 |
22. | Psychologia społeczna | 5 |
23. | Kultura organizacyjna | 6 |
24. | Outplacement | 4 |
25. | Symulacja konkursu na stanowisko kierownicze | 8 |
26. | Współczesne trendy zarządzania kadrami | 6 |
RAZEM | 135 |
Warunkiem ukończenia studium jest uzyskanie pozytywnej oceny z końcowej pracy pisemnej, o charakterze pracy dyplomowej, przygotowywanej i bronionej na koniec semestru letniego
Praca dyplomowa jest przygotowywana pod opieką promotora i ma stanowić próbę rozwiązania szerszego problemu kadrowego zgłoszonego przez słuchacza (problem może dotyczyć własnego miejsca pracy).
Dodatkowym warunkiem zaliczenia studiów będzie udział w zajęciach na poziomie nie niższym niż 75% czasu zajęć.
Nauka prowadzona jest w trybie zaocznym; jeden zjazd trzydniowy w miesiącu:
piątek - po południu (16:30 - 20:30)
sobota - cały dzień (9:00 - 19:00)
niedziela - do południa (9:00 - 14:00)
Liczba godzin dydaktycznych: 212
W ramach zajęć dydaktycznych przewidziane są dwie sesje wyjazdowe (warsztaty i treningi)
Wykładowcami studium są osoby, które posiadają duży dorobek naukowy i praktyczne doświadczenie w działalności doradczej i szkoleniowej. Rekrutują się oni głównie z Uniwersytetu Ekonomicznego . Zajęcia będą również prowadzić doświadczeni menedżerowie i pracownicy pionów HR z organizacji gospodarczych współpracujących z Katedrą
prof. dr hab. Tadeusz Listwan
Katedra Zarządzania Kadrami
tel. 71 36 80 672
e-mail: tadeusz.listwan@ue.wroc.pl
pok. 815, bud. Z
5500 PLN
Istnieje możliwość uiszczenia czesnego w dwóch ratach - oddzielnie za każdy semestr, nie ma kwoty wpisowego.
Administracja Studium:
mgr Aurelia Domaradzka, Katedra Zarządzania Kadrami, 816 Z, Sekretariat Katedry Zarządzania Kadrami, tel. 71 3680672, aurelia.domaradzka@ue.wroc.pl
Termin zakończenia rekrutacji: 2011-10-20
Termin uruchomienia studiów: 2011-10-21
Zapisy zamknięte.
Zapisy na studia i szkolenia wymagają posiadania konta. Kliknij poniższy przycisk, by przejść do formularza rejestracji.
Załóż konto